Po wielu rozważaniach fundacja NV Access zdecydowała, że NVDA 2017.3 będzie ostatnią wersją NVDA obsługującą starsze systemy operacyjne, na przykład Windows XP i Vista. Wersja programu NVDA 2017.4, która zostanie wydana pod koniec listopada, będzie wymagała uruchomienia systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 lub Windows Server 2008 R2 z dodatkiem Service Pack 1. Użytkownicy starszych systemów operacyjnych mogą kontynuować korzystanie z NVDA 2017.3.

Czytnik ekranu NVDA został stworzony przez niewidomych programistów Michaela Currana i Jamesa Teh (założycieli fundacji NV Access) - wierzymy namiętnie w powszechny dostęp do komputerów. Oprogramowanie NVDA pozwala osobom niewidomym i niedowidzącym korzystać z komputera. Za pomocą syntetycznego głosu lub alfabetu Braille'a informuje użytkownika o wszystkim co znajduje się na ekranie.

Kliknij i obejrzyj materiał video, przeczytaj recenzję. Dowiedz się co o czytniku ekranu NVDA mówią jego użytkownicy. Zobacz jak fundacja NV Access likwiduje bariery w dostępie do nowych technologii, komputera, internetu ludziom z dysfunkcją wzroku na całym świecie.

Robimy film, aby pomóc promować naszą pracę nad NVDA. Do wzięcia w nim udziału chcielibyśmy zaprosić użytkowników z całego świata. Jeśli Ty lub ktoś kogo znasz, dzięki naszej pracy i programowi NVDA ma ułatwiony dostęp do komputera, internetu, nowych technologii to prosimy, opowiedz nam o tym.

Stało się, zapomniałeś swojej przenośnej wersji czytnika ekranu NVDA. Nowe miejsce (szkoła, praca, kawiarenka internetowa), trzeba oswoić komputer (szefa, Pani Zosi z kadr czy własnego klienta). Co robić? Prosić o pomoc? "No bo wie Pani..." Wystarczy! Już za pomoc możemy gorąco podziękować. Rozwiązanie jest proste.

Głosy, które okazały się bardzo popularne dla urządzeń iPhone i Mac, są teraz dostępne dla aplikacji NVDA. Przystępna cena pozwala uzbroić swój czytnik ekranu w znakomity syntezator mowy. Te wydajne i wysokiej jakości głosy możesz mieć zawsze do swojej dyspozycji, kiedy tylko chcesz.

Firma Adobe poinformowała o podjęciu współpracy z fundacją NV Access, mającą na celu poprawę obsługi pracy z dokumentami PDF przez osoby niewidome, korzystające z darmowego czytnika ekranu NVDA. Oprócz dokumentów PDF program NVDA będzie zdecydowanie lepiej radził sobie z książkami elektronicznymi, dostępnymi z poziomu aplikacji Adobe Digital Editions.

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy