{SCPinterestShare href=https://nvda.pl/aktualnosci/51-nvda-2017-4-porzuca-wsparcie-starszych-systemow-operacyjnych layout=standard image= desc= size=small}

Po wielu rozważaniach fundacja NV Access zdecydowała, że NVDA 2017.3 będzie ostatnią wersją NVDA obsługującą starsze systemy operacyjne, na przykład Windows XP i Vista. Wersja programu NVDA 2017.4, która zostanie wydana pod koniec listopada, będzie wymagała uruchomienia systemu Windows 7 z dodatkiem Service Pack 1 lub Windows Server 2008 R2 z dodatkiem Service Pack 1. Użytkownicy starszych systemów operacyjnych mogą kontynuować korzystanie z NVDA 2017.3.

Coraz trudniej jest utrzymać wsparcie dla starszych systemów operacyjnych, równocześnie poprawiając błędy i dodając nowe funkcje dla nowszych i bardziej bezpiecznych systemów operacyjnych. Tylko 4% naszych użytkowników korzysta z przestarzałych wersji systemów operacyjnych. Uważamy, że to nie jest warte inwestycji, szczególnie teraz, kiedy mają one wpływ na większość naszych użytkowników. Do tego należy również dodać, że firma Microsoft nie oferuje już obsługi systemu Windows XP, Vista lub Windows 7 bez dodatku Service Pack. Oznacza to, że użytkownicy korzystają z tych systemów operacyjnych na własne ryzyko i narażają się na duże zagrożenie dla bezpieczeństwa. Wiele innych popularnych aplikacji, w tym przeglądarki internetowe takie jak Mozilla Firefox i Google Chrome porzuciły również wsparcie dla starszych systemów operacyjnych.


NV Access zdaje sobie sprawę, że ta decyzja będzie niepopularna dla niektórych użytkowników, a także rozumie, że będą również użytkownicy, którzy nie będą mogli przełączyć się na nowszy system operacyjny. Dlatego fundacja NV Access jak i Polskie Centrum NVDA (NVDA.PL) nadal będą oferować do pobrania pakiet NVDA 2017.3 na swoich stronach internetowych, nawet jeśli pojawią się nowe wersje NVDA.


Zwiększenie minimalnej wymaganej wersji systemu operacyjnego dla NVDA pozwala nam skupić się na stabilności i bezpieczeństwie NVDA, wykorzystując zalety i optymalizacje zarówno w samym systemie operacyjnym Windows, jak i nowoczesne narzędzia programistyczne firmy Microsoft.


Dla tych, którzy zdecydują się uruchomić wersje snapshot lub rc i dostarczają informacji zwrotnych, przekazujemy informację, że od tej pory raportowanie nie będzie działać już w starszych systemach operacyjnych. W najbliższych dniach wersje snapshots będą odmawiać pracy na dowolnym poziomie poniżej minimalnej wersji systemu operacyjnego i wyświetlone zostanie systemowe okno dialogowe Windows informujące użytkownika o tym fakcie. Serwer aktualizacji NV Access oferuje obecnie NVDA 2017.3 każdemu użytkownikowi, który uruchamia snapshots lub wersję rc w starszych wersjach systemu operacyjnego i nie będzie oferował żadnej nowszej wersji NVDA powyżej 2017.3. W przypadku obsługiwanych systemów operacyjnych nie widać zmian.


W dalszym ciągu kontynuujemy rozwój i udostępnianie społeczności NVDA bardziej stabilnych, bezpieczniejszych i funkcjonalnych wersji programu, zapewniając równe prawo dostępu do komputerów osobom niewidomym i niedowidzącym na całym świecie.

Comments on NVDA 2017.4 porzuca wsparcie starszych systemów operacyjnych

Bądź pierwszym komentującym
Proszę się zalogować przed dodaniem komentarza

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy