× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie Nie tyle nowa wersja NVDA co nowa wersja Windows 10 - kompilacja 1703

2017/11/14 15:10 - 2017/11/14 15:58 #11 przez Lowca Androidow
Witam w tym wątku ponownie.

Kolejny przykład problemów jakie tworzą się przy połączeniu Windows 10 z NVDA. Jest to zapewne problem Windows 10 i jego kapryśności.

Ta sama kompilacja, dwie różne specyfikacje sprzętowe i:
U mnie w domu korzystam z Opery (najnowszej, wiem, że NVDA nie do końca współpracuje z Operą, ale działa) i mam przypięte zakładki na stałe i kiedy najeżdżam na te zakładki NVDA czyta której strony dana zakładka dotyczy, ale - no właśnie - ale czyta zakładkę umiejscowioną o 3 pozycje dalej, natomiast w pracy czyta tą właściwą, tą na którą najadę.

To jest dokładnie to samo zachowanie o którym pisałem wcześniej w przypadku starszej wersji Total Commandera kiedy NVDA czyta pozycje z opóźnieniem, czyli nie te wskazane, ale o dwie pozycje wyżej :)

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/01/02 15:56 - 2018/01/02 16:17 #12 przez Lowca Androidow
Tak jak pisałem - Windows 10 to jakieś nieporozumienie.
Teraz mam wersję 1709 - i co się okazuje?

NVDA portable w wersji 2017.4 nie rozpoznaje mi Total Commander'a 9.0a x64.
Wersja instalacyjna NVDA tak, wersja portable nie, a jeszcze w wersji systemu 1703 rozpoznawał.

Mieszają debile w systemie bez opamiętania.
Dodam, że wersja portable NVDA tak samo ma problem z rozpoznaniem programu AIDA64 w najnowszej wersji, gdzie wersja instalacyjna NVDA rozpoznaje bez problemu.

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy