× W miejscu tym znajdziesz informacje o aktualnych wersjach programu NVDA jak i o trwających pracach nad nowymi wydaniami aplikacji. Bądź zawsze na bierząco, odwiedzaj to forum.

Pytanie Vocalizer dla NVDA

2018/04/13 09:21 #1 przez Lowca Androidow
Witam.
Założeyłem ten wątek, aby wyjaśnić rozbierzności w inforamcji o vocalizerze dla NVDA.
Na stronie głównej jest napisane:

"Bez znaczenia jest to czy masz zainstalowany NVDA na swoim komputerze czy nosisz go zawsze przy sobie na pamięci przenośnej USB. zawsze do swojej "

czyli wynika z tego, że mogę sobie zainstalować vocalizer na penie i będę miał realspeak na zawsze przy sobie, a rzeczywistość jest inna.
Kontaktowałem się w tej sprawie z adresem Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript. i otrzymałem informację, że niestety nie będzie to funkcjonować w wersji przenośnej j- jedynie na komputerze na którym mamy zainstalowany silnik Vocalizer Expressive w przeciwnym razie głos nie działa.

Jak to w końcu jest z tym przenośnym pendrakiem z NVDA i zainstalowanym głosem "ludzkim"

Proszę Zaloguj lub Zarejestruj się, aby dołączyć do konwersacji.

2018/04/13 10:18 #2 przez Patryk Doering
Replied by Patryk Doering on topic Vocalizer dla NVDA
Hej Łowco,
połączyłeś 2 artykuły w jeden:

- Szybki start z NVDA:
www.nvda.pl/aktualnosci/23-szybki-start-z-nvda

- Już jest - Vocalizer dla NVDA:
www.nvda.pl/aktualnosci/...-jest-vocalizer-dla-nvda

Niestety trzeba je czytać oddzielnie :).

Pozdrawiam słonecznie
Patryk Doering

2018/04/13 11:24 #3 przez Grzegorz Koczut
Replied by Grzegorz Koczut on topic Vocalizer dla NVDA
Hej
wydaję mi się,że vocalizer jako wtyczka powinno działać ok,ale jako sam głos np.z harpo już nie.Pozdro

2018/04/13 14:28 #4 przez Lowca Androidow
Replied by Lowca Androidow on topic Vocalizer dla NVDA
@Patryk dzięki, ale to musiał być jakiś błąd w wyświetlaniu bo tekst skopiowalem ze strony SHIFT+Strzałka w prawo
Wkleiłem to co skopiowalem.

Co do wtyczki - tak wtyczka działą tylko co z tego kiedy nie daje głosu hehe.
Najgorsze jest to, ze nie można tego przetestować, nie usłyszeć, ale fizycznie potestować jak to będzie funkcjonowało wraz z NVDA - wydać 400 zł i nie korzystać to nie sztuka, a grosz też nie mały.

Moderatorzy: Patryk Doering

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy