Witam
Wczoraj posprawdzałam wszystkie ustawienia, które mi sugerowałeś, antyvirusy  Uruchamiałam nvda w wersji portable jako administrator, itp. Niestety bez skutku. Coś tam jeszcze próbowałam sama zrobić  Skończyło się reinstalacją systemu Windows 10 z pendrive. Zainstaloewałam NVDA I O DZIWO WSZYSTKO DZIAŁAŁO SZYBKO I GŁOS SIĘ NIE RWAŁ. Nie zmieniałam już żadnych ustawień pulpitu.  :). Zainstalowałam tylko Firefoxa i Thunderbirda. Wszystko było dobrze do momentu wyłączenia i włączenia komputera.  Znowu zaczęło rwać i wolno działać. Pisałeś o wersji portable Może źle zrobiłam, że na czystym Windowsie w ogóle zainstalowałam NVDA.  Może wersja portable by do brze chodziła, ?  Co o tym myślisz?
Pozdrawiam Ewa

Czytaj więcej...

Witam
Jutro (czwartek) będę miała dostęp do tego komputera, to sprawdzę wszystkie ustawienia o których piszesz.  Ja korzystam z NVDA praktycznie od początku istnienia tego czytnika i nigdy nie miałam takich problemów, a instalowałam go już na różnych komputerach. Dam znać jak tam sytuacja. Jeszcze raz wielkie dzięki. Ewa 

Czytaj więcej...

Dzięki za odpowiedź.
Wersje portable uruchamiałam, już wcześniej, ale bez opcji administratora. Działała wolno. Włączę tak jak mówisz jako
administrator. Dzięki, nie przysyłaj portable, myślę, że  sobie poradzę
Nie mam w tej chwili dostępu do tego komputera, bo to jest    komputer mojej koleżanki, której pomagam, . Ale postaram się jak najszybciej to sprawdzić i dam znać co i jak.
A jak sprawdzić sterowniki karty dźwiękowej?Próbowałam aktualizować, z menadżera urządzeń, ale nic to nie dało. Pozdrawiam Ewa 

Czytaj więcej...

Witam.

Mam problem z wolnym działaniem komputera przy włączonym NVDA.
Komputer jest nowy firmy Lenovo z dyskiem SSD.   Od momentu rozpoczęcia instalacji NVDA, komputer bardzo wolno działa. Dźwięk zacina się, instalacja NVDA trwa bardzo długo. Pasek postępu instalacji idzie bardzo wolno. Po zakończeniu instalacji NVDA bardzo wolno reaguje na wciskane klawisze. Zajęcie procesora przy włączonym NCDA nie przekracza 20 procent. Komputer przy wyłączonym NVDA działa prawidłowo. Przeinstalowywałam już system Windows 10 z pendrive. Zaktualizowałam Windows do najnowszej wersji. NVDA jest w najnowszej wersji. Nie mam już pomysłów. Komputer z Narratorem Windowsa działa poprawnie. Gdy uruchonię NVDA nie da się pracować taki jest wolny. Pomóżcie, bo nie mam już pomysłów.

Dzięki
Ewa

Czytaj więcej...

Panel Użytkownika

Zapamiętaj mnie

Zarejestruj się

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy

Menu Klub