Witam.
Tak się zastanawiam, jak długo jeszcze developerzy będą pracować i przepisywać swoje dodatki, długo NVDA działała wprowadzając nowe wersje, a mimo to nie były wymagane takie drastyczne posunięcia jak przepisywanie wtyczek w celu kompatybilności z najnowszą wersją NVDA, dopiero co weszła wersja pod nowym pythonem 3, a tu znowu kolejna wersja niezgodna z dodatkami.
Tak jak w przypadku 19.3 (o ile dobrze pamiętam) wtyczki były przygotowane wcześniej, znaczna większość wtyczek tak do nowej wersji nie przygotowano za wiele wtyczek, to nie wróży nic dobrego, za chwilęokaże się, że developerzy zaczną wołać o kasę za swoją pracę i co z tego, że sam czytnik będzie darmowy jak jego pełną funkcjonalność osiągniemy płacąc za niezbędne wtyczki.
to nie tak powinno wyglądać.nowej wersji
Czytaj więcej...
Witam.
Którą wersję NVDA masz zainstalowaną?
Pobierz najnowszą i zainstaluj najnowszą, w ustawieniach ustaw, aby startował razem z systemem.
To raz, a dwa, niekoniecznie wywaa Ci NVDA, a jedynie po aktualizacji zmienia Ci domyślny syntezator na windowsowy, wystarczy w ustawieniach NVDA zmienić syntezator na espeak i wróci NVDA
Czytaj więcej...
Takie odpowiedzi możesz zachować dla siebie.Mateusz Majkiewicz napisał: Hm, wydaje mi się, że w internecie znajdziesz odpowiedź na wszystkie trzy pytania
Nie masz nic konstruktywnego do powiedzenia, czegoś co pomoże lub odpowie na pytania - milcz.
Czytaj więcej...
Witam.
Czy jest dostępna wersja 2018.3 beta?
Jeśli tak to gdzie mógłbym pobrać do testów?
Czytaj więcej...
Nie, nie, to nie wina portable czy instalki.
Najwyraźniej wina któregoś ze sterowników - albo grafika, albo audio.
Windows podczas pracy zaktualizował pewnie steronwiki - robi do z automatu.
Czytaj więcej...
Z tą kartą dźwiękową może być tak, że po prostu NVDA nie będzie współpracowała prawidłowo.
Ja miałem w ręce MSI i niby miał dobre parametry i powinien śmigać i w sumie śmigał, ale głos NVD się ciął.
Czytaj więcej...
To może być problem sterowników karty dźwiękowej.
Na początek może spróbuj uruchomić wersję portable NVDA
Ważne jest aby wersję portable uruchamiać prawym myszy i opcja uruchom jako administrator.
Żeby sobie ułatwić to zrób skrót do pliku nvda.exe (oczywiście mowa cały czas o wersji portable)
Po umieszczeniu skrótu na pulpicie kliknij na nim kontekstowym i opcja "właściwości" - teraz przejdź do zakładki "Zgodność" i tutaj na dole zaptaszkuj pozycję "uruchom ten program jako administrator" i kliknij OK
Możesz też przypisać skrót klawiaturowy do tej ikonki np. "W"
W tym celu właściwości tejże ikonki i zakładka Skrót - przechodzisz tabulatorem do pozycji "Klawisz skrótu" i tu wciskasz tylko W - teraz tabulatorem przejdź o OK
Teraz jak wciśniejsz na klawiaturze prawy alt + W uruchomi się NVDA jako administrator - zapewne wyskoczy komunikat UAC i wówczas musisz kliknąć lewy Alt + T żeby potwierdzić uruchamianie NVDA.
W razie czego mogę podesłać Ci działającą wersję NVDA Portable gdybyś miała problem z utworzeniem swojej własnej wersji.
Czytaj więcej...
Może problemy NVDA wynikają z architektury?
Może należałoby stworzyć osobne instalatory dla 32 i 64 bitowej wersji systemu?
Nie mam wglądu do Windows 10 32 bit żeby sprawdzić jak tutaj się zachowuje NVDA, ale pod 64 nadal występują błedy zamilknięć NvDA po odtworzeniu muzyki, podłączeniu zewnętrznego dysku czy pendrive, kopiowaniu, usuwaniu.
Co ciekae te objawy nie występują podczas korzystania z wersji portable więc to są jakieś problemy z optymalizacją, może wersja aktualnie 32 bitowa nie potrafi wykorzystać w odpowiedni sposób pamięci RAM?
Tak się zastanawiam bo moc przeliczeniowa sprzętu nie ma znaczenia bo objawy te występują zarówno na słabszym jak i naprawdę mocnym komputerze i wcale nie musi on być mocno obciążony, praktycznie wcale bo odtwarzacz AIMP czy Winamp nie zjadają tyle zasobów, aby tak zatkać NVDA, nie wspomnę już o samym podłączeniu zewnętrznego dysku czy pendrive.
Czytaj więcej...
Jeśli chodzi o pytanie nr 1 Tworzenie nowego katalogu na pulpicie przy użyciu klawiatury to jest taka możliwość.
Wciskamy WinKey+D i w ten sposób przechodzimy na pulpit i w tym momencie nie jest zaznaczony ani folder ani ikona czy skrót.
Teraz klikamy menu kontekstowe na klawiaturze (różnie jest umiejscowiony bywa, że nawet na górnej części klawiatury np. W DELL'ach, ASUS'y miewają po lewej stronie spacji) i z menu kontekstowego wybieramy "nowy" a następnie "folder"
Przed naciśnięciem menu kontekstowego nie możesz nacisnąć żadnego innego klawisza bo zaznaczysz jakiś skrót na pulpicie, po wciśnięciu WinKey+D nic nie jest zaznaczone.
Ale bywa sytuacja, że wcześniej już byłeś na pulpicie i masz zaznaczony jakiś skrót bo z niego coś uruchamiałeś, w tej sytuacji WinKey+D z automatu przenośi Cię do tego skrótu i jest on zaznaczony, wówczas:
Jeśli jest jakiś skrót zaznaczony na pulpicie wciskasz Ctrl+Spacja - ten skrot zaznacza i odznacza element na pulpicie.
Gadaczka powie
zaznaczony lub niezaznaczony w zależności czy zaznaczasz czy odznaczasz.
Element musi być niezaznaczony i wówczas wciskasz menu kontekstowe i wybierasz jak wyżej "nowy" a następnie "folder"
W wolnej przestrzeni pojawi się nowy folder.
Niestety nie doszedłem jeszcze do tego jak przenosić elementy pulpitu przy użyciu jedynie klawiatury
Co do pozostałych dwóch pytań to nie pomogę bo nie mam Office 2016, ani nie korzystam z Google Chrome
Czytaj więcej...
Witam.
Cziesz fakt, że projekt nadal jest rozwijany jednak zasatanawiam się kiedy zostanie poprawiona wydajność, kiedy zostanie poprawiona kompatybilność z Windows 10, kiedy zostaną usunięte irytujące zacinki NVDA.
Potwierdzone u innych użytkowników NVDA pod Windows 10.
1. Podczas działania NVDA kiedy uruchomimy jakiś odtwarzacz muzyczny w celu przesłuchania muzyki i po zamknięciu tegoż odtwarzacza kiedy chcemy zmienić nazwę pliku mp3 klikamy F2 (zmień nazwę) i NVDA milknie, nie jesteśmy w stanie wyedytować nazwy, tzn. możemy, na pałę bo bez mowy. Trzebaz zrestartować NVDA.
2. KIedy usuwamy pliki po usunięciu NVDA potrafi milczeć kilka/kilkanaście sekund lub odzywa się w miarę szybko, ale czyta tylko dymki, a nie nazwę katalogu czy pliku
3. Sytuacja jak z punktu 2 jest w przypadku podłączenia dysku USB lub Pendrive.
I nie jest to wina sprzętu, jego wydajności bo na i5 siódmej generazji zegar 3.2 GHz, 8GB RAM DDR 4 (2133 MHz) dysk SSD więc chyba nie jest to zbyt mao jak na NVDA
Co ciekawe takie zjawiska nie mają miejsca pod Windows 7 czy nawet Windows 8
Czytaj więcej...
Podstawowe informacje
-
Płeć
Mężczyzna
Informacje kontaktowe
-
Kraj
Polska
Technologie Wspomagające
-
Czytnik ekranu na komputerze
NVDA -
Czytnik ekranu na smartfonie
Inny czytnik ekranu