Panie i Panowie, przed Wami i do Waszej dyspozycji z numerkiem 2021.3, nowa wersja NVDA. To wydanie wprowadza wsparcie dla nowej specyfikacji brajlowskiej HID. Celem tej specyfikacji jest zapewnienie uniwersalnego standardu wsparcia wszystkich monitorów brajlowskich, bez konieczności instalowania dodatkowych sterowników. Zaktualizowano też eSpeak-NG i LibLouis. Dodane zostały m.in. nowa tablica dla rosyjskiego i języka Tshivenda. Do ustawień zaawansowanych dodano opcję, która pozwala włączyć Dźwięki błędu również w wersjach stabilnych NVDA. Opcja "Czytaj wszystko" w programie Microsoft Word od teraz przewija widok tak, aby aktualna pozycja kursora zawsze była widoczna. Dodano liczne ulepszenia dotyczące interakcji z pakietem Microsoft Office przy użyciu UIA. Na przykład, dzięki jednej z poprawek UIA, Outlook ignoruje więcej typów tabel układu treści w wiadomościach. Można już pobierać, aktualizować, korzystać. A i napędzać dalszy rozwój czytnika ekranu NVDA w dalszym ciągu i również można. Za wsparcie projektu pięknie dziękujemy.

Mamy już NVDA 2021.2. W tej wersji wprowadzono wstępne wsparcie dla systemu Windows 11. W związku z tym, że system Windows 11 nie został jeszcze oficjalnie wydany, ta wersja NVDA została przetestowana na wersjach z niejawnego programu testów systemu Windows 11. Na pokładzie ważna poprawka dla Kurtyny (więcej na stronie wydania i w dokumentacji). Naprawiono również liczne błędy i ulepszono m.in. wsparcie brajla, wiersze poleceń systemu Windows, kalkulator, panel emoji oraz historię schowka. Jak zawsze, zachęcamy do wspierania dalszego rozwoju NVDA. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

NVDA 2021.1 - Action! To wydanie zawiera opcjonalne, eksperymentalne wsparcie interfejsu UIA w programie Microsoft Excel i przeglądarkach opartych na silniku Chromium. Wprowadzono poprawki dla kilku języków. Od teraz możliwy jest też dostęp do linków za pomocą monitora brajlowskiego. Zaktualizowano symbole matematyczne, Unicode CLDR i LibLouis. Poprawiono też liczne błędy i dodano ulepszenia dla programów takich jak Microsoft Office lub Visual Studio, a także dla kilku języków. Zachęcamy do wspierania dalszego rozwoju NVDA. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Gotowi na NVDA 2020.4? To wydanie zawiera możliwość wywołania listy elementów (NVDA+F7) w trybie fokusu w przeglądarkach internetowych i innych aplikacjach wspierających tryb przeglądu. Pomoc podręczna/kontekstowa jest teraz dostępna po naciśnięciu klawisza F1 w oknach dialogowych NVDA. Ulepszenia reguł wymowy symboli, słownika mowy, wiadomości Braille'a i czytania w trybie przeglądu. Poprawki błędów i ulepszenia Outlook, Teams, Visual Studio, Azure Data Studio, Foobar2000. Ulepszenia dla Dokumentów Google i lepsza obsługa ARIA. Oraz wiele innych ważnych poprawek i ulepszeń. Zachęcamy do wspierania dalszego rozwoju NVDA. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Czytnik ekranu NVDA 2020.3 jest już gotowy do pracy. :) To wydanie zawiera sporo poprawek dotyczących stabilności i szybkości działania szczególnie w pakiecie Microsoft Office. Dodano także ustawienia dotyczące ogłaszania grafik, jak i możliwość wyłączenia obsługi ekranu dotykowego. Dodano również możliwość odczytywania podkreślonego tekstu w przeglądarkach, jak i nowe niemieckie tablice brajlowskie. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tym wydaniu NVDA. Jeśli cenisz sobie pracę programistów NVDA i zależy Ci na dalszym rozwoju naszego czytnika ekranu, rozważ wsparcie projektu. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Stało się, mamy NVDA 2020.2. Najważniejsze zmiany w tej wersji to wsparcie nowego monitora brajlowskiego firmy Nattiq, lepsze wsparcie dla interfejsu graficznego programu antywirusowego ESET jak i programu Windows Terminal, poprawki wydajności w programie 1Password, poprawki wydajności w syntezatorach mowy OneCore jak i wiele ważnych zmian i poprawek. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tym wydaniu NVDA. Jeśli cenisz sobie pracę programistów NVDA i zależy Ci na dalszym rozwoju naszego czytnika ekranu, rozważ wsparcie projektu. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Jest, jest, jest! Czy ktoś czekał na nową wersję NVDA? Jeśli tak, to proszę bardzo. :) Czytnik ekranu NVDA 2020.1 jest już gotowy do pobrania, instalacji i używania. Najważniejsze zmiany w tej wersji to wsparcie niektórych monitorów brajlowskich HumanWare i APH, wiele ważnych poprawek błędów, takich jak ponowna możliwość odczytywania treści matematycznych W programie Microsoft Word przy użyciu MathPlayer / MathType, głosy SAPI 4 powinny ponownie działać poprawnie i sporo innych. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tym wydaniu. Jeśli cenisz sobie pracę programistów NVDA i zależy Ci na dalszym rozwoju naszego czytnika ekranu, rozważ wsparcie projektu. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Kto czekał na nową wersję NVDA, ręka do góry! Wydanie 2019.3 programu NVDA jest już dostępne i jest to bardzo ważne wydanie. Wiele zmian dotyczy samego silnika w tym przepisanie go z Python 2 na Python 3. Został również przepisany cały podsystem mowy. Zmiany te powodują brak kompatybilności z wcześniejszymi dodatkami programu, ale są konieczne dla bezpieczeństwa, a zmiany systemu mowy umożliwią w niedalekiej przyszłości wdrożenie ekscytujących, innowacyjnych ulepszeń. Pozostałe najważniejsze zmiany to wsparcie dla 64-bitowych maszyn wirtualnych języka Java, wsparcie nowych monitorów brajlowskich, moduł podglądu brajla, kurtyna ekranu i wiele, wiele więcej. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tej wersji programu. Jeśli cenisz sobie pracę programistów NVDA i zależy Ci na dalszym rozwoju naszego czytnika ekranu, rozważ wsparcie projektu. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Czekaliście na nową wersję NVDA? Mamy nadzieję, że tak :) Najważniejsze zmiany w wersji NVDA 2019.2 to: automatyczne wykrywanie linijek brajlowskich Freedom Scientific, eksperymentalne ustawienie zaawansowane wyłączenia podążania fokusu systemowego za kursorem trybu czytania (co może poprawić wydajność), możliwość podkręcania szybkości głosów mobilnych Windows, oraz wiele poprawek. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tej wersji programu. Jeśli nie korzystasz jeszcze z Windows 10, to zalecamy migrację do najnowszej edycji systemu operacyjnego. Przyszłość czytnika ekranu NVDA, zależy od wszystkich jego użytkowników, od Ciebie również 😉 Jeśli cenisz sobie pracę programistów NVDA i zależy Ci na dalszym rozwoju naszego screen readera, rozważ wsparcie projektu. Na naszych stronach znajdziesz informacje o możliwościach przekazywania dotacji. Za wsparcie ogromnie dziękujemy.

Jeszcze lepszy czytnik ekranu jest już gotowy do pobrania. Najważniejsze zmiany w wersji NVDA 2019.1 to: poprawki wydajności w Microsoft Word i Excel, poprawki stabilności i bezpieczeństwa np. obsługa dodatków z informacjami o kompatybilności, oraz wiele innych. Zachęcamy do odkrycia wszystkich nowości w tej edycji programu. Przypominamy, że wersję programu NVDA powyżej 2017.3 nie zadziałają na przestarzałych wersjach systemu Windows. Minimalny wymagany system operacyjny dla NVDA to Windows 7 z Service Pack 1. Zalecamy migrację do Windows 10. Przyszłość NVDA zależy również od Ciebie. Jeśli korzystasz z czytnika ekranu NVDA i zależy Ci na jego dalszym rozwoju, rozważ wsparcie projektu. Na naszych stronach znajdziesz informacje o możliwościach przekazywania dotacji. Za wsparcie ogromne podziękowania.

Filmy o NVDA

Pokaż wszystkie filmy